Kolorowanie górnej i dolnej krawędzi powieki podkreśla wyrazistość oczu. Można wybrać między delikatną kreską, dzięki której rzęsy wydają się bardziej gęste i kreską grubszą, dekoracyjną, jeżeli jesteśmy przyzwyczajone do mocniejszego makijażu oczu.

Makijaż permanentny oczu to zabieg wręcz wymarzony dla Pań noszących okulary, dla których precyzyjny, samodzielny makijaż oczu jest trudny do wykonania. Idealnie podkreślone oczy świadczą o wyglądzie całej twarzy. Nadają jej temperamentu, blasku i wyrazistości.

Kreski na powiekach są bardzo kobiece i można je polecić każdej pani niezależnie od wieku. Dzięki nim można skorygować kształt oka, uzyskać efekt uniesienia zewnętrznego kącika, powiększyć lub wydłużyć zbyt małe oczy.

Przed zabiegiem

Zanim wykonasz makijaż permanentny oczu zadbaj o to, aby skóra powiek była odpowiednio nawilżona i wygładzona. W przypadku powiek wrażliwych i skłonnych do opuchnięć warto wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki. Dobrze jest również wyspać się bezpośrednio przed zabiegiem, aby oczy były wypoczęte. Jeżeli farbujesz rzęsy henną, makijaż permanentny wykonaj kilka dni po farbowaniu.

UWAGA!

Minimum miesiąc przed pigmentacją powiek i minimum miesiąc po -, nie wskazane jest stosowanie preparatów (odżywek) stymulujących wzrost rzęs.

Na czas zabiegu należy zdjąć sztuczne rzęsy.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu barwa kresek jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 6-7 dni zabarwienie zblednie do 50% barwy wyjściowej. Przy obowiązkowej korekcie efekt zabiegu jest wzmacniany. Przez kilka dni po zabiegu miejsca pigmentowane należy traktować ze szczególną delikatnością. Skóra poddana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Nie należy stosować cieni i maskary do rzęs. Polecony przez linergistkę krem trzeba wklepywać w odległości 0,5–1cm od kresek.

Uwaga! W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.

Po zagojeniu

Nie należy dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry. Należy również unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.

Czas zabiegu:

ok. 120 minut

 

Cena:

górna powieka - 450 zł, dolna powieka - 400 zł