Makijażem trwałym można powiększyć usta, skorygować ich asymetrię i dysproporcję między górną a dolną wargą, jak również nasycić je pięknym kolorem. Kontur ust z plastycznym cieniowaniem jest doskonałym sposobem na uwydatnienie warg.

Jeśli zaznaczamy kontur kolorem, który wybrałyśmy na całą pigmentację, wówczas efekt będzie naturalny. Można również obrysować kontur o 2-3 tony ciemniejszym kolorem z podobnej gamy kolorystycznej, wówczas pięknie zaznaczymy usta.

Przed zabiegiem

Przez 3 dni przed zabiegiem należy obowiązkowo, 2 razy dziennie, przyjmować tabletki HEVIRAN. Lek ten jest preparatem przeciwwirusowym, który chroni przed wystąpieniem opryszczki. Lek przyjmujemy po konsultacji z lekarzem. Aktywna opryszczka uniemożliwia nam wykonanie makijażu trwałego. Jeżeli zatem masz ten problem, zabieg powinnaś wykonywać po 2 tygodniach od całkowitego jej zagojenia. Przed zabiegiem należy poinformować linergistkę o wszelkich wykonanych wypełnieniach czy ostrzykiwaniach ust. Jeżeli są planowane, lepiej wykonać je po makijażu trwałym.
Bardzo ważne jest, aby usta przed zabiegiem były odpowiednio nawilżone i wygładzone. Spierzchnięte i spękane słabiej przyjmują pigment. Jeżeli kształt ust miałby być zmieniony, na przykład powiększony lub też wykonywany miałby być efekt liplight, należy szczególnie zadbać o skórę wokół ust

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu barwa ust jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu bardzo delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4-5 dni zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej. Przy obowiązkowej korekcie efekt zabiegu jest wzmacniany.
Przez 3 dni po zabiegu obowiązkowo należy przyjmować 2 razy dziennie tabletki HEVIRAN. Miejsce poddane pigmentowaniu należy traktować szczególnie delikatnie. Nie wolno moczyć, trzeć, dotykać skóry w miejscu pigmentacji. Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Usta trzeba nawilżać kilka razy dziennie smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą specjalnego kremu z witaminami wzmacniającego ochronę skóry. Przed i po posiłkach usta powinny być dezynfekowane (dotyczy to zwłaszcza ust skłonnych do opryszczek lub infekcji). Uwaga! W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.

Po zagojeniu

Nie należy dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry. Należy również unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.

Czas zabiegu:

ok. 180 minut

 

Cena:

usta pełne - 1000 zł, efekt 3D - 1100 zł, kontur z cieniowaniem - 900 zł