„Masaż jest czymś co się zaczęło, ale się nigdy nie kończy, co nieskończenie trwa i staje się głębsze i podniosłe. Masaż jest subtelną sztuką”.

Każdy z proponowanych masaży jest opiekuńczym doznaniem, które jest wyrażane w pełnym miłości dotyku na zmęczonej twarzy, ciele. Jestem autorką kilku masaży, które wykonywane są tylko w moim gabinecie. Za swoje projekty zostałam wielokrotnie nagrodzona.

Rodzaj masażu dobieram indywidualnie do problemu i potrzeby skóry, do rodzaju wykonywanego zabiegu, jak również do stanu psychicznego Klienta .

Japoński Lifting twarzy
Japoński lifting twarzy to holistyczny zabieg odmładzający opracowany przez Lone Sorensen, który w sposób nieinwazyjny wygładza zmarszczki, poprawia owal twarzy i sprawia, że twarz promienieje. Poprzez stymulację punktów i stref na twarzy głęboko oddziałuje na tkanki pobudzając naturalne procesy regeneracji twarzy i całego ciała. Zabieg pobudza proces usuwania toksyn, tonizuje i ujędrnia skórę, minimalizuje cienkie linie i spłyca zmarszczki głębokie, pomaga eliminować przebarwienia i trądzik, a także działa rozświetlająco i odświeżająco na cerę. Zabieg polecany jest kobietom i mężczyznom w każdym wieku – doskonale działa jako metoda zapobiegania utracie kolagenu i powstawaniu zmarszczek oraz zmniejsza efekty starzenia się skóry dojrzałej. Terapia ta stanowi idealną alternatywę dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Istotą Japońskiego liftingu twarzy jest ręczny masaż mięśni oraz stymulacja tradycyjnych punktów akupresury twarzy w połączeniu z głębokim liftingiem oraz drenażem limfatycznym. Podczas zabiegu stosowane są organiczne olejki z zawartością naturalnych kwasów i minerałów wykazujących silne działanie regenerujące. W efekcie Japoński lifting twarzy jest jedynym masażem twarzy, który oprócz działania kosmetyczno-estetycznego wykazuje dobroczynne oddziaływanie zdrowotne na cały organizm człowieka.

 

Masaż anti–aging twarzy
Doskonały sposób na zachowanie młodego wyglądu. Stosowane – w trakcie zabiegu, techniki znakomicie poprawiają sprężystość mięśni i skóry twarzy. Masaż sprawdza się zarówno u osób z widocznymi oznakami upływającego czasu oraz jako zabieg profilaktyczny. Jest dość silny, wykonywany stanowczymi ruchami, pobudzający skórę. Podczas zabiegu obserwujemy m.in. mimikę twarzy, opracowując każdą zmarszczkę oddzielnie, poznając dzięki temu nawyki mimiczne, które mają wpływ na powstanie zmarszczek oraz napięć mięśniowych.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

 

Masaż klasyczny twarzy, szyi, dekoltu oraz ramion
Działanie masażu klasycznego jest bardzo korzystne dla skóry twarzy, szyi i dekoltu. Skóra zostaje oczyszczona ze zrogowaciałego naskórka, otwarte pory wydzielają zużyte produkty przemiany materii. Głównymi złożeniami masażu są pobudzenie, rozluźnienie i uspokojenie części masowanej, w tym przypadku twarzy, szyi i dekoltu. Masaż ma działanie profilaktyczne. Utrzymuje skórę i mięśnie w stanie elastyczności i jędrności. Ponadto, skóra w trakcie masażu staje się różowa, ciepła, co powoduje lepsze ukrwienie, a w jego następstwie efektywniejsze jej odżywienie. Masaż kosmetyczny wykonywany odpowiednio i regularnie podnosi poziom elastyczności skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek, ujędrnia, wygładza i poprawia krążenie.

 

Masaż liftingujący (autorski)
Na podstawie wiedzy i wieloletniego doświadczenia na polu masaży terapeutycznych stworzyłam wyjątkowy masaż liftingujący. Technika masażu polega na przedłużonych pociągnięciach oraz delikatnym rzeźbieniu. Masaż liftingujący twarzy to nieinwazyjna terapia kosmetyczna, która spowalnia proces starzenia, wygładza skórę, poprawia jej jędrność i daje naturalny efekt podniesienia owalu twarzy. Powolne, długie ruchy bardzo odprężają, ale również zwiększają przepływ krwi, poprawiają odpływ limfy. Masaż w znacznym stopniu poprawia odżywienie i dotlenienie skóry twarzy. Skupia się na szyi i twarzy, a następnie przechodzi do ramion i głowy. Skóra natychmiast odzyskuje blask i naprężenie. (napięcie) turgor! Ta wyjątkowa metoda masażu ma na celu sprzyjanie głębokiej relaksacji oraz nadaje sens dobremu samopoczuciu.

 

Action sublime - wysublimowany masaż 3D (unikatowy)
Niezwykła metoda masażu sprzyja uzyskaniu efektu głębokiego relaksu górnych części ciała i twarzy. Dzięki miłemu i opiekuńczemu dotykowi, uwolniony zostaje stres skóry i zauważalnie poprawia się mikrocyrkulacja.

Masaż Action Sublime złożony jest z trzech prostych sekwencji: pierwsza z nich to delikatne i powolne otwarcie dłoni klientki. Rozpoczyna się proces wchodzenia w fazę relaksu, powoli angażując ramię, bark i całe ciało. Druga część masażu skupia się na szyi, ramionach i głowie, pobudzając krążenie krwi i limfy oraz sprzyjając eliminacji toksyn. Ostatni etap masażu Action Sublime to wolne, okrężne ruchy wokół twarzy, które maksymalizują działanie odstresowujące i regenerujące.

 

Drenaż limfatyczny twarzy, głowy (unikatowy)
Jest łagodnym w odczuciach zabiegiem, który głęboko, pozytywnie i skutecznie wpływa na cały organizm. Ruchy rąk odbywają się zgodnie z przepływem limfy w układzie limfatycznym i krwi w układzie żylnym. Fizjologiczny przepływ chłonki wymaga wolnego, lecz stanowczego tempa masażu, unikając nadmiernego rozgrzania tkanek. Większość naczyń limfatycznych, na które mamy wpływ podczas zabiegu znajduje się tuż pod skórą, dlatego  masaż wykonywany jest z umiarkowaną siłą.

 Dobrze przeprowadzony drenaż limfatyczny twarzy zmniejsza obrzęki , opuchlizny oczu. Zdecydowanie poprawia kondycję skóry, sprawia też, że zwiększa się wchłanianie substancji odżywczych i leczniczych zawartych w stosowanych kosmetykach.
 

Masaż Shiatsu – twarzy i głowy (unikatowy)
Łączy w sobie wiedzę z zakresu zachodniej anatomii, jak i pracę na akupunktach wyróżnionych w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Dzięki tym technikom możemy wpływać na mięśnie twarzy, rozluźniać je, wzmacniać, poprawiać ukrwienie i przepływ limfy, przywracać elastyczność, jędrność i witalność, a także zredukować zmarszczki. Jest masażem prowadzącym do zdrowia i świetnego samopoczucia psychofizycznego, daje uczucie błogości, głębokiego relaksu,  wyciszenia, odprężenia, harmonii. Z wielką przyjemnością przybliżę Państwu tajemniczy świat masażu chińskiego, jedną z najstarszych form terapii. Masaż Shiatsu dotyczy twarzy, głowy, ramion oraz rąk.

 

Masaż oczu z elementami drenażu (masaż autorski)
Skóra wokół oczu jest wyjątkowo wrażliwa i wymaga szczególnej pielęgnacji. Oznaki starzenia widać na niej znacznie szybciej niż na innych częściach twarzy i ciała. Dlatego, często podczas zabiegów, dużą uwagę skupiam na tej okolicy. Masaż oczu to delikatne ruchy głaskane i rozcierane, których zadaniem jest rozluźnienie napiętych mięśni okolic oczu, wygładzenie zmarszczek, zmniejszenie obrzęków.

 

Masaż relaksacyjny ramion, dekoltu, szyi (masaż autorski)
Pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy. Likwiduje napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, przenosi w świat spokoju i relaksu. Fenomen, jakim jest ludzki dotyk sprawia, iż subtelny masaż jest jedną z metod terapeutycznych wykorzystywanych w walce z nadmiernym stresem czy też przemęczeniem. Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie napięcia nerwowo-mięśniowego i psychicznego, a tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia oraz odprężenia. Podczas masażu ruchy rąk są powolne, rytmiczne, łagodne, aby uspokoić ciało i duszę.