Dla cery po przejściach i nie tylko.

Złuszczanie to najlepszy sposób, żeby pozbyć się niemiłych wspomnień o trądziku czy innych problemach skórnych. Odejdą w niepamięć wraz z bliznami i przebarwieniami. Zabiegi złuszczające poleca się jednak nie tylko cerom z problemami. Każda z nas powinna od czasu do czasu pomóc skórze pozbyć się resztek martwego naskórka.

Wygląd twarzy zależy od kondycji skóry właściwej oraz naskórka. Ten ostatni jest najbardziej narażony na działanie czynników zewnętrznych, ale uwidacznia również wewnętrzne problemy skóry. Dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji. W młodości skóra zwykle sama radzi sobie z funkcjami, które powierzyła jej matka natura. Jednak z wiekiem mechanizmy te działają wolniej i mniej wydajnie, w skutek czego skóra coraz wolniej się odnawia. Tymczasem my chcemy nadal wyglądać pięknie i młodo. Dlatego musimy pomóc matce naturze.

Podstawowe złuszczanie polega na usuwaniu wierzchniej, rogowej warstwy naskórka, złożonej z martwych komórek. Dzięki temu dociera się do warstwy żywej, która jest lepiej ukrwiona i ma ładny, zdrowy kolor. Zabiegów i preparatów złuszczających jest bardzo wiele. Ich właściwy dobór to połowa sukcesu.